Київська область,

Софіївська борщагівка, ул.Боголюбова 6

с 9.00-21.00

без перерви та вихідних

Ми працюємо! Якщо ви не дозвонилися, напишіть нам будь-ласка. Ми зв'яжемося з вами. Іноді відсутній зв'язок, через перебої з електрикою.

Що вибрати: шпалери або декоративну штукатурку?

Розмірковуючи, чим прикрасити стіни, щоб створити в будинку або квартирі гарний інтер’єр, вибір зазвичай зводиться до шпалер або декоративної штукатурки.  Так, звичайно, є й інші різновиди покриття для стін: 3D-панелі, дошки, плитка, але їх застосовують зазвичай для створення контрастів і так званих нюансів.  Основним же матеріалом все-таки будуть або шпалери, або штукатурка, яка може бути декоративною або простою  під фарбування водно-дисперсійної фарбою.  Кожен з цих варіантів передбачає різні трудовитрати, спосіб нанесення, бюджет .

 

Щоб прийняти зважене рішення, досить розглянути переваги та недоліки шпалер і декоративних штукатуркок.

 

Декоративні штукатурки: переваги та недоліки

Для початку перерахуємо всі «За»:

 1. Суміші виготовляються на мінеральній, акрилової, силікатної або силіконовій основі, дозволяючи на 100% зімітувати тканину, дерево, камінь, шкіру та інші дорогі матеріали.
 2. Довговічність.  Мінеральна обробка зберігає первозданний вигляд 30 років, полімерна – до 50, силіконова ще більше – до 60 років.
 3. Легко відновлюється.  Якщо окремі ділянки будуть пошкоджені, то їх легко реставрувати, швидко відновивши красивий цілісний вигляд стіни.
 4. Універсальність.  За допомогою декоративної штукатурки створення візерунків і відтінків обмежується виключно фантазією власників житла і дизайнерів.
 5. Відсутність швів.  Створена поверхня має цілісний вигляд без швів.
 6. Легко миється.  Забруднення стін швидко усувається за допомогою вологої ганчірки, вимоченої в мильному розчині, без пошкодження декоративного шару.
 7. Декоративна штукатурка дозволяє задекорувати не тільки стіни, але і будь-яку поверхню незалежно від складності її геометрії.  Тому з її допомогою не важко надати потрібний вид сходам, стелям, нішамі .
 8. Екологічність.  Всі види штукатурки відрізняються високою екологічністю, а якщо вибрати, наприклад, травертин, до складу якого входить  натуральний камінь, то це зовсім екологічно чистий продукт.
 9. Стійкість до зовнішніх впливів.  Декоративні матеріали без шкоди для себе переносять перепади температур і вологості, тому вони не втрачають гарний вигляд при використанні на балконах, у кухнях, у ванних кімнатах.  Таку штукатурку не зіпсує дитина, та не подряпають домашні улюбленці .

Що стосується «проти», то з натяжкою до недоліків відносять:

 1. Більш висока ціна.  Але це тільки якщо вважати за первинними вкладеннями.  Якщо ж згадати, що штукатурка протримається десятки років, а за цей термін   шпалери доведеться переклеїти як мінімум раз шість, то дорожчим варіантом в довгостроковій перспективі виявляються саме шпалери.
 2. Для нанесення декору потрібно наймати підрядників.  Шпалери можна і самим поклеїти.

Шпалери: переваги та недоліки 

 1. Шпалери бувають паперовими, флізеліновимі, ​​акриловими, вініловими, бамбуковими.
 2. Вартість коливається від дуже дешевих, що дозволяють витратити на ремонт мінімум грошей, до дорогих варіантів, які дають гарний вигляд без швів, але тоді вартість ненабагато поступається штукатурці.
 3. Недовговічні.  Мало, які шпалери служать довше 5 років.  З «довгострокових» можна назвати тільки бамбукові (до 10 років) і скло-тканеві (до 20), але ціни на них високі.
 4. Приваблюють пил.
 5. Вигорають на сонці.
 6. Залишають непривабливі шви.
 7. З часом можуть відставати від стін.
 8. З метою економії можна поклеїти шпалери самим.

Об’єктивно оцінюючи співвідношення переваг / недоліків між декоративною штукатуркою і шпалерами, потрібно визнати, що перший варіант може обійтися дорожче на старті, але зате заощадить масу коштів в довгостроковій перспективі.  Що ж стосується практичності, то тут шпалери не йдуть ні в яке порівняння з декоративними матеріалами.  Декоративні штукатурки набагато практичніші за шпалери.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Scroll to Top
Догори